wizyta biskupa polowego w odzi 11022018 r fotorelacja 35 20180212 2023806515Z okazji poświęcenia kościoła garnizonowego w Łodzi po generalnym remoncie, w dniu 11 lutego 2018r. odbyła się uroczysta Msza Święta z udziałem Biskupa Polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka.

W uroczystości udział wzięli: zaproszeni dowódcy i komendanci jednostek wojskowych Garnizonu Łódź, kadra i podchorążowie WCKMedu,  pracownicy cywilni 31 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zgierzu, odpowiedzialni za prace remontowe, przedstawiciele firm pracujących przy remoncie świątyni, oraz miejscowy proboszcz  Parafii pw. św. Józefa w Łodzi, oraz parafianie.

Księdza Biskupa, oraz zaproszonych gości przywitał  ks. płk Grzegorz Krupski, proboszcz Parafii Wojskowej pw. św. Jerzego w Łodzi, który też obchodził dzień swoich imienin.

W czasie homilii Ordynariusz Diecezji Polowej nawiązał do wspomnienia Matki Bożej z Lourdes i Światowego Dnia Chorych, zwracając uwagę, że wszystkie świątynie garnizonowe są szeroko otwarte dla ludzi w jesieni życia, oraz chorych i cierpiących. Biskup Guzdek  odniósł się również do problemu modlitwy niewysłuchanej i dał wiernym pod rozwagę kilka przyczyn, przez które nasze modlitwy mogą nie zostać przyjęte przez Pana Boga i wysłuchane.

Na zakończenie uroczystości Biskup Polowy WP wyróżnił medalem bł. Jerzego Popiełuszki osoby najbardziej zaangażowane w remont kościoła. Po wręczeniu medali głos zabrał płk Zdzisław FRĄTCZAK Dowódca Garnizonu Łódź i wręczając Biskupowi Polowemu pamiątkową tablicę złożył na ręce Ordynariusza podziękowanie za poświecenie kościoła i stałą opiekę duszpasterską nad Garnizonem Łódź i Łęczyca.

 

Następnie ks. por. Stanisław Pawłowski, wikariusz parafii św. Jerzego w Łodzi złożył ks. Proboszczowi, solenizantowi życzenia imieninowe. Do tych życzeń w imieniu wojska dołączył się Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Łodzi płk Jarosław Wasilewski, oraz przedstawiciele parafii. Na koniec Biskup Polowy podziękował raz jeszcze wszystkim zaangażowanym w remont kościoła.

Ksiądz Biskup przebywał w Parafii wojskowej w Łodzi od wczesnych godzin rannych. Odprawiał msze święte, głosił kazania, udzielał błogosławieństwa małżonkom i namaszczał chorych. Wierni mieli wiele okazji do rozmowy z Księdzem Biskupem.

Remont kościoła garnizonowego w Łodzi był podzielony na dwa etapy w roku 2015 został wymieniony cały dach na świątyni, a w roku 2017 zostały wykonane następujące prace remontowe: wymiana posadzki na granitową (ponad 900 m2), wymiana schodów do prezbiterium, wymiana okien w wieży, wymiana instalacji oświetleniowej, grzewczej i nagłośnieniowej, izolacja pionowa i pozioma fundamentów świątyni od zewnątrz i od środka, remont zakrystii z wymianą drzwi i mebli, zostały też zainstalowane parapety granitowe na wszystkich oknach.

S.P.
FOTORELACJA Z REMONTU ŚWIĄTYNI ; http://parafiawojskowa.pl/index.php/foto-galeria/remont-ad-2017