• Obchodzimy dzisiaj pierwszą niedzielę miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszach św. Roczne wypominki o godz. 11.30.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.
  • Za tydzień w niedziele będziemy obchodzić XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie Lękajcie Się”. W tym dniu będą zbierane datki do puszki na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  • W październiku Nabożeństwo Różańcowe codziennie po Mszy św.
    o godz. 17.00. W niedzielę o 17.30.
  • Można się już zaopatrzyć w czyste kartki wypominkowe, na które prosimy wyraźnie wpisywać imiona i nazwiska zmarłych w 1 przypadku. Wypominki, czyli prośby o modlitwę za zmarłych, można składać w zakrystii, kancelarii parafialnej, będąc na cmentarzu wojskowym w kancelarii cmentarza.
  • Kościół jest już ogrzewany, bardzo proszę zwracanie uwagi na zamykanie drzwi.
  • W kalendarzu liturgicznym patronują nam:

– w poniedziałek 4 października – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), diakon, założyciel Zakonu Braci Mniejszych;

– we wtorek 5 października – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, nazywana Sekretarką Bożego miłosierdzia;

– w czwartek 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa – patronka wspólnot Żywego Różańca.