1. Obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.
  1. W październiku Nabożeństwo Różańcowe codziennie po Mszy św.
    o godz. 17.00, a w niedzielę o 17.30.
  1. W środę zakończenie Nabożeństw Fatimskich. Różaniec fatimski po Mszy św. o godz. 17.00.
  1. Można się już zaopatrzyć w czyste kartki wypominkowe, na które prosimy wyraźnie wpisywać imiona i nazwiska zmarłych w 1 przypadku. Wypominki, czyli prośby o modlitwę za zmarłych, można składać
    w zakrystii, kancelarii parafialnej, będąc na cmentarzu wojskowym
    w kancelarii cmentarza.
  1. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;

– w piątek 15 października – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;

– w sobotę 16 października – św. Jadwiga Śląska (między 1178 a 1180-1243), żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.