1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami. Codziennie o godz. 17.00 zapraszam na Msze św. Roratnie.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca: w pierwszy piątek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. W pierwszą sobotę od godz. 16. 00.
  1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszach św. O godz. 11.30 roczne wypominki.
  1. W zakrystii i pod chórem można nabywać poświęcone opłatki i świece wigilijne, a także kalendarze wojskowe.
  1. W tym tygodniu patronują nam:

- wtorek, 30 listopada – Święty Andrzej, brat Świętego Piotra, pierwszy uczeń powołany na Apostoła;

- piątek, 3 grudnia – Święty Franciszek Ksawery, jezuita, niestrudzony głosiciel Ewangelii i patron misjonarzy katolickich;

- sobota, 4 grudnia – Święta Barbara, dziewica i męczennica, patronka dobrej śmierci, orędowniczka górników, hutników oraz osób bezrobotnych.